Warsztaty dla rodziców 

Warsztaty dla rodziców

rodzice_i_dzieci 1

Kto może skorzystać?

Każdy rodzic, który odczuwa niedosyt w spełnianiu się w roli rodzicielskiej. 

Warsztaty mają pomóc rodzicom skutecznie komunikować się ze swoim dzieckiem aby zbudować autorytet i więź z dzieckiem, która będzie źródłem radości i dumy rodzica.

Dlaczego warto przyjść na warsztaty?

W naszej praktyce terapeutycznej zauważyliśmy potrzebę wsparcia rodziców w zadaniu skutecznego wychowania dzieci. 

Pomagamy rodzicom, którzy chcą wychować dziecko na odpowiedzialnego, samodzielnego człowieka oraz skutecznie radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu młodych osób m.in.: przeciwdziałanie uzależnieniom od używek, narkotyków, Internetu czy telefonu.

Czas trwania warsztatu to

120 minut.

Jakie są tematy warsztatów?

  1. GRANICE. Czy stawiać granice? Jak strzec granic? Jak uczyć dziecko respektować granice? 

  2. UCZUCIA I EMOCJE. Jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami? Jak wyrażać swoje emocje nie raniąc dziecka? 

  3. ZACHĘCANIE DO WSPÓŁPRACY. Moje dziecko nie chce sprzątać, nie chce się ubierać, nie chce mnie słuchać…. Jak sprawić, żeby dziecko chciało z nami współpracować? 

  4. KARY I KONSEKWENCJE. Czy karać dziecko? Jak karać? Co zamiast karania? Jak modyfikować niepożądane zachowania dziecka?

  5. KONFLIKTY I PROBLEMY

    Czy konflikty mogą być dobre? Jak je rozwiązywać bez „wygranych” i „przegranych”?

  6. SAMODZIELNOŚĆ. Czy moje dziecko jest samodzielne? Jak uczyć dziecko samodzielności? Jak rozwijać u dziecka umiejętność podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za siebie?

  7. ROLE I ETYKIETY. Jak widzimy nasze dziecko, takim ono się staje… Jak dostrzegać pozytywne strony naszego dziecka? Jak budować jego poczucie własnej wartości? 

  8. POCHWAŁA. Czy trzeba chwalić dziecko? Czy nie zepsuje to dziecka? Jak konstruktywnie chwalić? Jak pomóc dziecku uwierzyć w siebie i zmotywować do pracy?

Kto prowadzi warsztaty?

Warsztaty prowadzi Antonina Morow: pedagog, psycholog i psychoterapeuta.

Ile kosztuje udział w warsztatach? (Rabat 50% w kwietniu i maju)

Koszt udziału w warsztatach to 200 zł 100 zł za jeden warsztat.

Uwaga zniżka! Przy wyborze udziału w całości 8-iu warsztatach koszt uczestnictwa za całość wynosi 1.200 zł 600 zł.

Gdzie i kiedy się spotykamy?

Zajęcia będą się odbywać online z użyciem aplikacji zoom. Pierwszy warsztat planowany jest 29 kwietnia 2021 roku w godzinach: 18:00 – 20:00. Kolejne terminy warsztatu przewidziane są co 2 tygodnie w czwartki w stałych godzinach: 18:00 – 20:00.

Jak można się zapisać na zajęcia?

Dla osób wybierających całość Warsztatu psychologicznego dla RODZICÓW PAKIET 8 spotkań, kwota wynosi 600 zł, dla osób zainteresowanych pojedynczymi warsztatami koszt za jeden warsztat opłata wynosi 100 zł aby zapłacić kliknij poniżej i wybierz opcję uczestnictwa w warsztacie:

W odpowiedzi na Państwa potrzeby, uruchomiliśmy konsultacje, terapię i warsztaty on-line. 

 

Zapraszamy do kontaktu i do umówienia się na konsultację a następnie na rozpoczęcie terapii on-line lub na konsultację poprzedzająca udział w warsztatach.

 

Terapię i konsultację on-line prowadzimy z dużym sukcesem i skutecznością. Skuteczność terapii w formie zdalnej potwierdzają  najnowsze badania, które  wykazały, że osoby korzystające z terapii za pośrednictwem Internetu wykazują znaczna poprawę stanu zdrowia. Czują się i funkcjonują lepiej niż przed rozpoczęciem procesu terapii. Badania wykazały także, że psychoterapia on-line jest tak samo skuteczna jak tradycyjna terapia stacjonarna w gabinecie psychoterapeuty. W badanych grupach pacjentów badacze nie odnotowali różnic w terapii on-line i terapii tradycyjnej.

 

Dane zaczerpnięto: Delivery of Evidence-Based Psychotherapy via Video Telehealth, Daniel F. Gros & Leslie A. Morland & Carolyn J. Greene & Ron Acierno & Martha Strachan & Leonard E. Egede & Peter W. Tuerk & Hugh Myrick & B. Christopher Frueh,  7 July 2013.