Warsztaty stacjonarne dla młodzieży 
Unikalny projekt na rynku!

Warsztaty dla młodzieży

warsztaty młodzież

Kto może skorzystać?

Każdy kto w czasach izolacji, lekcji online, zakazów, chciałby spotkać się “na żywo” i w małej grupie do 5 osób zadbać o swoje emocje, popracować nad relacjami z rówieśnikami, wymienić się doświadczeniami.

Mamy dwie grupy wiekowe 15-18 lat oraz 17-20 lat.

 

Dlaczego warto przyjść na warsztaty?

Nasze warsztaty są dla Ciebie jeżeli chcesz “wejrzeć w siebie”, swoje emocje, swoje mechanizmy zachowania w różnych sytuacjach życiowych. Będziesz mógł poznać swoje mocne strony i deficyty. 

Inny ważny aspekt na naszych zajęciach to budowanie relacji z innymi, znalezienie się w grupie rówieśniczej tworzenie trwałego związku.

Czas trwania warsztatu to

120 minut.

Jakie są tematy warsztatów?

  1. O dojrzewaniu słów kilka. Czy można powiedzieć, że ktoś jest dojrzały a ktoś inny nie? Jakie są kryteria dojrzałości?
  2. Mechanizmy obronne. Jak się bronimy przed prawdziwym ja?
  3. Czy można nie być sobą? Co to znaczy być sobą? Idealne a prawdziwe ja. Jak budować poczucie własnej wartości? Poszukiwanie siebie.
  4. Zasady funkcjonowania grupy. Role grupowe. Jak się odnaleźć w grupie?
  5. Jak budujemy relacje? Jak wchodzimy w relacje? Co jest ważne w byciu pary? Jak przetrwać w związku?
  6. Poziomy rozwoju osobowości: neurotyczny, borderline, psychotyczny. O co w tym chodzi? Czy rzeczywiście młodzi ludzie są borderami?
  7. Czy wszyscy jesteśmy narcyzami? A może masochistami? Co to jest osobowość zależna? Słów kilka o różnych rodzajach osobowości.
  8. Czego się boimy? Czy lęk to inna twarz agresji? Kilka słów o depresji.
  9. Trudne uczucia: złość, zawiść, wstyd, wstręt, pogarda… i inne.
  10. Mentalizacja – na ile myślenie, refleksja pomaga psychice?

Termin rozpoczęcia i grupy warsztatowe

W okresie pandemii zajęcia odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym w 2-ch małych grupach do 5 osób. Grupa 15-17 lat spotyka się w co drugi czwartek w godzinach 18:00 – 20:00. Zajęcia w tej grupie startują 22 kwietnia 2021. Grupa 17-20 lat spotyka się w jedną sobotę w miesiącu – start 24 kwietnia 2021. Warsztaty odbywają się w siedzibie Ośrodka ul. Hoża 27A/9.

Kto prowadzi warsztaty?

Warsztaty dla grupy 15-17 lat prowadzi Antonia Morow, z kolei zajęcia dla grupy 17-20 lat prowadzi dr Małgorzata Konarska.

Ile kosztuje udział w warsztatach?

Koszt udziału w warsztatach to 100 zł za jeden warsztat.

Uwaga zniżka! Przy wyborze udziału w całości 10-ciu warsztatach zniżka 10% koszt uczestnictwa za każdy warsztat wynosi 90 zł.

Jak można się zapisać na zajęcia?

Osoby, które są zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o zgłoszenie drogą telefoniczną 519 515 118 lub mailową: konsultacja@drogowskazzmian.pl. Serdecznie zapraszamy!

Opłaty prosimy wnosić przelewem na konto:

Anna Kamińska Ośrodek Drogowskaz Zmian
25 1870 1045 2078 1066 7755 0001  nr konta w Nest Banku;
Kwota: 100 zł
Jako tytuł wpłaty należy podać: imię i nazwisko, warsztat nr 1
 
Dla osób wybierających płatność za całość 10 warsztatów zniżka 10 % – kwota wynosi 900 zł; tytuł wpłaty: imię i nazwisko, warsztaty całość.
 

W odpowiedzi na Państwa potrzeby, uruchomiliśmy konsultacje, terapię i warsztaty on-line. 

 

Zapraszamy do kontaktu i do umówienia się na konsultację a następnie na rozpoczęcie terapii on-line lub na konsultację poprzedzająca udział w warsztatach.

 

Terapię i konsultację on-line prowadzimy z dużym sukcesem i skutecznością. Skuteczność terapii w formie zdalnej potwierdzają  najnowsze badania, które  wykazały, że osoby korzystające z terapii za pośrednictwem Internetu wykazują znaczna poprawę stanu zdrowia. Czują się i funkcjonują lepiej niż przed rozpoczęciem procesu terapii. Badania wykazały także, że psychoterapia on-line jest tak samo skuteczna jak tradycyjna terapia stacjonarna w gabinecie psychoterapeuty. W badanych grupach pacjentów badacze nie odnotowali różnic w terapii on-line i terapii tradycyjnej.

 

Dane zaczerpnięto: Delivery of Evidence-Based Psychotherapy via Video Telehealth, Daniel F. Gros & Leslie A. Morland & Carolyn J. Greene & Ron Acierno & Martha Strachan & Leonard E. Egede & Peter W. Tuerk & Hugh Myrick & B. Christopher Frueh,  7 July 2013.