fbpx

Terapia neurologopedyczna
Warszawa – Centrum

Terapia neurologopedyczna

Relacja dwóch osób:

i

pacjent

psychoterapeuta

Mowa to podstawowy sposób komunikacji – gdy wystąpią czynniki, które zaburzają jej prawidłowe funkcjonowanie, to trzeba działać! Terapia neurologopedyczna w Warszawie, figurująca w ofercie naszych usług, to cykl ukierunkowanych na konkretne ćwiczenia spotkań. Dzięki nim, wraz ze specjalistą, nasi klienci mogą pracować nad przywróceniem funkcji mowy i stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Zanim jednak logopedzi ustalą plan działania, w pierwszej kolejności niezbędna jest konsultacja, podczas której dokonuje się profesjonalnej diagnozy – trafne rozpoznanie to klucz do sukcesu. Każda terapia neurologopedyczna to spotkanie trwające 50 minut – czas ten może się skrócić w przypadku, kiedy klient nie będzie już w stanie utrzymać skupienia oraz uwagi. Nasza poradnia psychologiczna w Warszawie zapewni Ci komfortowe warunki do ćwiczeń. Zatrudnieni u nas specjaliści zawsze dbają o dobrą i sprzyjającą współpracy atmosferę. Dzięki temu już po pierwszych spotkaniach uczestnik terapii czuje się swobodnie.

Sesja trwa 50 minut,
odbywa się raz w tygodniu lub częściej.

Terapia neurologopedyczna - do kogo kierowana jest oferta?

Jak wygląda wizyta u seksuologa lub konsultacja psychologiczna w naszym Ośrodku? Trwa ona około godziny i opiera się o szczerą rozmowę z lekarzem lub terapeutą. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób otworzenie się przed obcą osobą może być problematyczne. 

 

Tym bardziej, jeżeli rozmowa ma dotyczyć trudnościami związanymi z niezwykle intymną strefą życia człowieka, jaką jest seks i seksualność. Dlatego każde spotkanie odbywa się w indywidualnym tempie, dostosowanym do specyficznych potrzeb i oczekiwań naszego pacjenta

W odpowiedzi na Państwa potrzeby, uruchomiliśmy konsultacje, terapię i warsztaty on-line. 

 

Zapraszamy do kontaktu i do umówienia się na konsultację a następnie na rozpoczęcie terapii on-line lub na konsultację poprzedzająca udział w warsztatach.

 

Terapię i konsultację on-line prowadzimy z dużym sukcesem i skutecznością. Skuteczność terapii w formie zdalnej potwierdzają  najnowsze badania, które  wykazały, że osoby korzystające z terapii za pośrednictwem Internetu wykazują znaczna poprawę stanu zdrowia. Czują się i funkcjonują lepiej niż przed rozpoczęciem procesu terapii. Badania wykazały także, że psychoterapia on-line jest tak samo skuteczna jak tradycyjna terapia stacjonarna w gabinecie psychoterapeuty. W badanych grupach pacjentów badacze nie odnotowali różnic w terapii on-line i terapii tradycyjnej.

 

Dane zaczerpnięto: Delivery of Evidence-Based Psychotherapy via Video Telehealth, Daniel F. Gros & Leslie A. Morland & Carolyn J. Greene & Ron Acierno & Martha Strachan & Leonard E. Egede & Peter W. Tuerk & Hugh Myrick & B. Christopher Frueh,  7 July 2013.