fbpx

Terapia logopedyczna
Warszawa – Centrum

Terapia logopedyczna

Relacja dwóch osób:

i

pacjent

psychoterapeuta

Terapia logopedyczna w Warszawie, którą oferuje nasz ośrodek, to cykl sesji, w których mogą brać udział zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Aby rozpocząć zajęcia wstępnie należy odbyć konsultacje, które w pełni pozwolą ocenić skalę problemu – w zależności od przypadku może być to jedno spotkanie, albo kilka. Przebieg terapii logopedycznej dzieci, jak i dorosłych, uzależniony jest zarówno od wieku, jak i poziomu zachowanego skupienia podczas zajęć. Każda sesja trwa określoną ilość czasu – u najmłodszych jest to 25 minut, zaś u dorosłych 50 minut. W poszczególnych przypadkach w terapii powinien brać również udział rodzic, czy też opiekun – nasi specjaliści poinformują Cię o tym. Po zakończeniu danego cyklu logopedzi przeprowadzają analizę i uzgadniają dalsze działania w terapii. Bądź pewien, że nasza poradnia psychologiczna w Warszawie z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom.

Sesja trwa 50 minut,
odbywa się raz w tygodniu lub częściej.

Uczestnicy terapii logopedycznej

Oferowana przez nasz ośrodek odpowiednia diagnoza i terapia logopedyczna w Warszawie pomogła niejednej osobie – zarówno dzieciom, jak i osobom starszym. Nasi logopedzi to specjaliści w swoim fachu, dlatego też możesz skontaktować się z nimi w przypadku, kiedy Ty, albo Twój podopieczny, posiadacie wady wymowy oraz chcecie pracować nad poprawą języka w przypadku opóźnień rozwoju mowy. Logopedzi z ośrodka podejmują również współpracę z osobami posiadającymi niepełnosprawności oraz takimi, u których zdiagnozowano uszkodzenia neurologiczne. Terapia logopedyczna w Warszawie to również miejsce, gdzie poprawisz swoją dykcję oraz popracujesz nad płynnością mowy. Nie jest to jednak jedyna usługa, którą oferujemy. Psychoterapia indywidualna w Warszawie z pewnością sprosta oczekiwaniom osób, które zmagają się z wieloma problemami, a w tym z negatywnym postrzeganiem siebie, utrudnionymi kontaktami z rodziną, czy też załamaniem, które wyniknąć mogło z traumy, utraty bliskiej osoby, czy też choroby. 

W odpowiedzi na Państwa potrzeby, uruchomiliśmy konsultacje, terapię i warsztaty on-line. 

 

Zapraszamy do kontaktu i do umówienia się na konsultację a następnie na rozpoczęcie terapii on-line lub na konsultację poprzedzająca udział w warsztatach.

 

Terapię i konsultację on-line prowadzimy z dużym sukcesem i skutecznością. Skuteczność terapii w formie zdalnej potwierdzają  najnowsze badania, które  wykazały, że osoby korzystające z terapii za pośrednictwem Internetu wykazują znaczna poprawę stanu zdrowia. Czują się i funkcjonują lepiej niż przed rozpoczęciem procesu terapii. Badania wykazały także, że psychoterapia on-line jest tak samo skuteczna jak tradycyjna terapia stacjonarna w gabinecie psychoterapeuty. W badanych grupach pacjentów badacze nie odnotowali różnic w terapii on-line i terapii tradycyjnej.

 

Dane zaczerpnięto: Delivery of Evidence-Based Psychotherapy via Video Telehealth, Daniel F. Gros & Leslie A. Morland & Carolyn J. Greene & Ron Acierno & Martha Strachan & Leonard E. Egede & Peter W. Tuerk & Hugh Myrick & B. Christopher Frueh,  7 July 2013.