fbpx

Terapia logopedyczna dorosłych
Warszawa – Centrum

Terapia logopedyczna dorosłych

Relacja dwóch osób:

i

pacjent

psychoterapeuta

Niewiele ośrodków w Warszawie ma w ofercie logopedę dla dorosłych. Oferowana przez nasz ośrodek terapia logopedyczna dla dorosłych w Warszawie z pewnością pozwoli wielu osobom uporać się z problemami wymowy. Aby przystąpić do regularnych spotkań z logopedą w pierwszej kolejności należy odbyć niezbędne konsultacje. To dzięki nim specjalista jest w stanie w pełni zrozumieć oraz zdiagnozować problem i na tej podstawie zaplanować kolejne spotkania – trafne rozpoznanie jest w wielu przypadkach kluczem do sukcesu. Na terapię logopedyczną dorosłych składa się cykl zaplanowanych sesji, z których każda trwa 50 minut. Nasza poradnia psychologiczna w Warszawie podczas każdego ze spotkań zapewnia komfortowe warunki do ćwiczeń, które pozwalają skupić się na wykonywaniu poszczególnych zadań. Po zakończeniu każdego cyklu nasi specjaliści dokonują oceny poczynionych postępów i na ich podstawie planują kolejne cykle terapii.

Sesja trwa 50 minut,
odbywa się raz w tygodniu lub częściej.

Różne typy terapii logopedycznych

Na terapię logopedyczną dorosłych w Warszawie, prowadzoną przez naszych specjalistów, zdecydować mogą się dorośli wymagający korekty wymowy, zmagający się z zaburzeniami mowy, jak i z uszkodzeniami neurologicznymi. Nasi logopedzi wspierają również osoby mające problem z płynnością mowy, jak i takie, które są zainteresowane własnym rozwojem i czują potrzebę doszlifowania dykcji. Z tego powodu przygotowaliśmy dla naszych klientów między innymi terapię: afazji, dyzartrii, wad wymowy, czy też jąkania. Na terapii logopedycznej dorosłych pracujemy również z osobami, które doznały uszkodzenia mózgu, zmagały się z nowotworem, czy też wyszły ze śpiączki. Oprócz terapii logopedycznej psychoterapia indywidualna w Warszawie także jest naszą mocną stroną. Zapoznaj się z widniejącą na stronie ofertą i skontaktuj się z nami – z pomocą specjalistów łatwiej uporasz się z trapiącymi Cię i Twoich bliskich problemami. 

W odpowiedzi na Państwa potrzeby, uruchomiliśmy konsultacje, terapię i warsztaty on-line. 

 

Zapraszamy do kontaktu i do umówienia się na konsultację a następnie na rozpoczęcie terapii on-line lub na konsultację poprzedzająca udział w warsztatach.

 

Terapię i konsultację on-line prowadzimy z dużym sukcesem i skutecznością. Skuteczność terapii w formie zdalnej potwierdzają  najnowsze badania, które  wykazały, że osoby korzystające z terapii za pośrednictwem Internetu wykazują znaczna poprawę stanu zdrowia. Czują się i funkcjonują lepiej niż przed rozpoczęciem procesu terapii. Badania wykazały także, że psychoterapia on-line jest tak samo skuteczna jak tradycyjna terapia stacjonarna w gabinecie psychoterapeuty. W badanych grupach pacjentów badacze nie odnotowali różnic w terapii on-line i terapii tradycyjnej.

 

Dane zaczerpnięto: Delivery of Evidence-Based Psychotherapy via Video Telehealth, Daniel F. Gros & Leslie A. Morland & Carolyn J. Greene & Ron Acierno & Martha Strachan & Leonard E. Egede & Peter W. Tuerk & Hugh Myrick & B. Christopher Frueh,  7 July 2013.