fbpx

Terapia grupowa dla młodzieży 
Warszawa – Śródmieście

Psychoterapia grupowa dla młodzieży

Kto może skorzystać?

Skorzystać może młodzież w grupach wiekowych: 12 – 15 lat (grupa wsparcia psychologicznego) oraz grupa terapeutyczna: 16 – 19 lat.

Jakie są koszty związane z terapią?

Koszt  udziału w grupie wynosi 500zł miesięcznie.

Koszty opłacane są m-cznie lub jednorazowo w przypadku opłaty jednorazowej przysługuje zniżka 10%.

Ile jest osób w grupie?

W grupie terapeutycznej jest od 7 do 10 osób.

Sesja trwa 90 minut,
odbywa się raz w tygodniu.

Jak można dołączyć do grupy?

Osoby, które zastanawiają się nad dołączeniem do grupy będą kwalifikowane do grup podczas konsultacji z psychoterapeutą. Przewidziane są 2 płatne wizyty konsultacyjne. Podczas konsultacji omawiane są problemy pacjenta oraz jego gotowość i możliwości do podjęcia terapii.

Gdzie się spotykamy?

Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu, w budynku LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie przy ul. Hożej 88. Grupa wiekowa 16 – 19 lat spotyka się w poniedziałki w  godzinach 18.00 – 19.30. Grupa wiekowa 12 – 15 lat spotyka się w piątki w godz. 18.00 – 19.30. Początek zajęć to listopad 2020. Zapraszamy na konsultacje kwalifikacyjne do grup.

Jak pracujemy?

W naszej ofercie mamy zajęcia w grupach zamkniętych trwających 7 miesięcy. Zajęcia trwają 1,5h.

Psychoterapeuci prowadzący grupy:

Grupa wsparcia psychologicznego 12 – 15 lat: Natasza Żurowska oraz Krzysztof Wesołowski

Grupa terapeutyczna 16 – 19 lat: Magdalena Chrapowicka oraz Dominik Borkowski.

Dowiedź się więcaj o naszym zespole!

Dlaczego warto dołączyć do grupy?

Młodzi ludzie współcześnie zmagają się z wieloma problemami o różnej naturze. Oferowana przez nasz Ośrodek Drogowskaz Zmian terapia grupowa dla młodzieży w Warszawie pozwala im uspokoić negatywne emocje, wyciszyć się i poznać samego siebie. Prowadzimy grupy wsparcia dla 12-15 latków oraz grupy terapeutyczne dla starszych uczestników, znajdujących się między 16 a 19 rokiem życia. Nasi specjaliści do każdego uczestnika podchodzą w sposób indywidualny i stwarzają mu warunki do uzewnętrznienia swoich obaw, problemów oraz przemyśleń. Psychoterapia grupowa to czas i miejsce, gdzie młodzi ludzie poznają swoich rówieśników z podobnymi problemami, dzięki czemu z czasem zanika u nich poczucie wyobcowania, czy też osamotnienia. Nasi specjaliści podczas spotkań gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu. Jeżeli zatem Twoje dziecko ma problemy, które wyniszczają je od środka, odwiedź nasz Ośrodek. Oferowana przez nas psychoterapia grupowa dla młodzieży w Warszawie będzie krokiem w stronę dobrych zmian

Psychoterapia młodzieży

Psychoterapia młodzieży

Możliwość przyjrzenia się swoim odczuciom i myślom

Grupa terapeutyczna daje uczestnikom możliwość przyjrzenia się swoim odczuciom, zachowaniom, myślom. Stwarza szansę poznania siebie, odkrycia podobieństw pomiędzy uczestnikami. Tym samym obniża się poczucie osamotnienia, wyobcowania, zagrożenia… Uczestnicy otrzymują i udzielają wsparcia oraz informacji zwrotnych, które są bardzo istotne w procesie terapeutycznym. Przy pomocy terapeutów i jasnych zasad, obowiązujących w grupie zapewniany jest wysoki poziom bezpieczeństwa. To wszystko umożliwia uczestnikom mówienie o tym co wstydliwie, trudne, niejasne.

Test na poziom stresu


Zachęcamy Cię do wykonania prostego 3 minutowego testu na poziom swojego stresu.

Przy każdej pozycji wybierz liczbę, która najlepiej charakteryzuje Twoją odpowiedź, przy czym:

  • 0 = bardzo rzadko
  • 1 = rzadko lub prawie nigdy
  • 2 = czasem
  • 3 = dość często
  • 4 = bardzo często

Jeżeli zauważasz u siebie symptomy oddziaływania stresu to nie można tego lekceważyć i należy działać! Stres nie minie sam jak lekkie przeziębienie. Przeciwnie, jeżeli go zignorujesz i nie zrobisz z nim nic może uczynić Twoje życie nie do zniesienia.

Jak często w minionym miesiącu:

Wynik testu

Jeżeli wyniki Twojego testu głównie to 0 i 1 – gratulacje! Twój poziom stresu jest niski!
W przypadku gdy większość Twoich odpowiedzi to 2 i 3 Twój stres jest umiarkowany.
Jeżeli jednak w Twoich odpowiedziach przeważają 3 i 4 UWAGA jesteś pod wpływem silnego stresu!

Dla rodziców proponujemy udział w warsztatach wspierających terapię grupową. Udział jest dobrowolny.

Warsztaty mają na celu wsparcie dla rodziców w procesie terapeutycznym. Podczas 7 – miesięcznych zajęć grupowych przewidziane są 3 warsztaty dla rodziców.

Prowadzący: Małgorzata Konarska

Skład grupy warsztatowej: 6-12  osób

Dla rodziców

Pobierz e-book: “Jak radzić sobie ze stresem?”

Jak sobie radzić ze stresem?

praktyczne wskazówki

9 punktowy plan działania, z którym poradzisz sobie ze stresem i poprawisz jakość swojego życia!


Przeprowadzamy nie tylko psychoterapie grupowe

Terapia grupowa dla młodzieży to cykl spotkań po 90 minut, odbywający się raz w tygodniu, na przestrzeni 7 miesięcy. Osoby, które dopiero chcą dołączyć do grupy, wstępnie odbywają indywidualne konsultacje z psychoterapeutą. Podczas dwóch takich spotkań specjalista omówi problemy trawiące nastolatka oraz oceni to, czy jest gotowy przystąpić do cykli spotkań z rówieśnikami. Psychoterapia grupowa to jednak niejedyny punkt naszych usług. Dzięki pracującym u nas specjalistom udzielamy również wsparcia parom, małżonkom, osobom starszym, czy też całym rodzinom. Oferowana przez nas psychoterapia indywidualna w Warszawie to spotkania, podczas których specjalista nie tylko Cię wysłucha, ale i podejmie rozmowę oraz wskaże to, nad czym warto popracować. 

Indywidualne konsultacje

Tego typu terapie, w zależność od potrzeb konkretnej osoby, mogą ograniczyć się do kilku spotkań lub odbywać się regularnie na przestrzeni dłuższego czasu. Nasza poradnia psychologiczna w Warszawie to ośrodek, który pomógł już wielu osobom. Jeżeli zatem czujesz się źle i trapi Cię natłok spraw, które chciałbyś przepracować, lub posiadasz zmagające się z wieloma problemami dziecko, to skontaktuj się z nami.