fbpx

Konsultacja neuropsychologiczna
Warszawa – Centrum

Konsultacja neuropsychologiczna

Relacja dwóch osób:

i

pacjent

psychoterapeuta

Ktoś z twoich bliskich lub Ty sam cierpisz na zaburzenia funkcji poznawczych? Nie jesteś w stanie w pełni odbierać, a następnie przetwarzać bodźców, z którymi masz do czynienia na co dzień? Odwiedź w takim razie naszą poradnię neuropsychologiczną w Warszawie i porozmawiaj o swoich dolegliwościach z naszymi specjalistami, wraz z którymi ustalisz dalsze kroki postępowania. Właściwa diagnoza i pełne rozpoznanie problemu to krok w stronę ukierunkowanych działań. Do naszego neuropsychologa zgłosić mogą się osoby, u których dolegliwości tego typu wystąpiły w wyniku choroby, czy też zaburzenia mózgu (wrodzonego oraz nabytego). Jeżeli zatem masz problemy z postrzeganiem zmysłowym, z kontrolowaniem ruchów, mową, ze skupieniem uwagi, problemy z planowaniem, czy też kontrolą poszczególnych zadań, skontaktuj się z nami. Nasza poradnia psychologiczna w Warszawie po odbytych konsultacjach oferuje terapie, na które składa się określona liczba sesji, trwających po 50 minut każda. 

Sesja trwa 50 minut,
odbywa się raz w tygodniu lub częściej.

Poradnia neuropsychologiczna i nie tylko

Oprócz neuropsychologa, czy też neurologopedy, w naszym ośrodku pracują również inni specjaliści, którzy wesprą osoby borykające się z problemami poznawczymi i emocjonalnymi. Konsultacje u psychoterapeuty dla wielu osób wiążą się z koniecznością przełamania lęku oraz wstydu. W naszym ośrodku zadbamy o to, abyś czuł się komfortowo oraz bezpiecznie. Aby poprawnie zdiagnozować problem, rozpoznać jego przyczyny, często potrzebne są dwa spotkania konsultacyjne, trwające najczęściej po 50 minut. Po nich nasz specjalista zaproponuje Ci metody dostosowanego do Twoich potrzeb leczenia, jak i dalsze ewentualne terapie. Często po takich konsultacjach terapeuta proponuje terapię neuropsychologiczną. Zdarza się również, że to psychoterapia indywidualna w Warszawie, oferowana przez nasz ośrodek, pozwoli Ci uporać się z problemami. Niejednokrotnie to właśnie rodziny osób dotkniętych problemami neurologicznymi potrzebują wsparcia specjalisty. Dla bliskich tych osób proponujemy psychoterapię indywidualną.

W odpowiedzi na Państwa potrzeby, uruchomiliśmy konsultacje, terapię i warsztaty on-line. 

 

Zapraszamy do kontaktu i do umówienia się na konsultację a następnie na rozpoczęcie terapii on-line lub na konsultację poprzedzająca udział w warsztatach.

 

Terapię i konsultację on-line prowadzimy z dużym sukcesem i skutecznością. Skuteczność terapii w formie zdalnej potwierdzają  najnowsze badania, które  wykazały, że osoby korzystające z terapii za pośrednictwem Internetu wykazują znaczna poprawę stanu zdrowia. Czują się i funkcjonują lepiej niż przed rozpoczęciem procesu terapii. Badania wykazały także, że psychoterapia on-line jest tak samo skuteczna jak tradycyjna terapia stacjonarna w gabinecie psychoterapeuty. W badanych grupach pacjentów badacze nie odnotowali różnic w terapii on-line i terapii tradycyjnej.

 

Dane zaczerpnięto: Delivery of Evidence-Based Psychotherapy via Video Telehealth, Daniel F. Gros & Leslie A. Morland & Carolyn J. Greene & Ron Acierno & Martha Strachan & Leonard E. Egede & Peter W. Tuerk & Hugh Myrick & B. Christopher Frueh,  7 July 2013.